رنگ و لایت مناسب پوست گندمی در سالن زیبایی هیدا بیوتی

پوست گندمی یا گندمگون، جذابیت فوق العاده ای دارد و رنگ و لایت مناسب پوست گندمی، کمک می کند این جذابیت و زیبایی بیشتر هم بشود. نه تنها برای رنگ پوست گندمی، بلکه برای هر نوع رنگ پوستی باید با توجه به نوع رنگ و تناژ آن آرایش کنید و رنگ مو نیز باید در تناسب با همان باشد. در واقع هیچ رنگ پوستی بد نیست و تمام رنگ موها نیز زیبا هستند، فقط باید متناسب با هم انتخاب شوند و مکمل یکدیگر باشند.
اگر رنگ پوست شما گندمگون است، با ما در هیدا بیوتی همراه باشید تا شما را در ادامه با رنگ و لایت مناسب پوست گندمی آشنا سازیم.

آشنایی با رنگ پوست گندمی

رنگ پوست گندمی، تقریبا بعد از رنگ پوست سفید و روشن است و در واقع تیره تر از آن می باشد. اگر بخواهیم دسته بندی انواع رنگ پوست را نام ببریم، رنگ پوست گندمی در نیمه های این دسته بندی قرار دارد و این یعنی اینکه گندمی بودن رنگ پوست، یک حالت متعادل و بینابینی است. چیزی که باعث روشن یا تیره شدن رنگ پوست می شود، رنگدانه های ملانین می باشند که مسئول ایجاد رنگ قهوه ای در پوست هستند.

دسته بندی انواع رنگ پوست:

دسته بندی انواع رنگ پوست
 1. رنگ پوست سفید رنگ پریده یا سفید مهتابی (بسیار روشن و دارای کمترین میزان ملانین)
 2. رنگ پوست سفید و روشن (دارای مقدار کمی ملانین)
 3. رنگ پوست گندمی (دارای مقدار متوسطی از ملانین)
 4. رنگ پوست سبزه یا گندمی تیره (دارای مقدار بیشتری از ملانین)
 5. رنگ پوست تیره و قهوه ای (دارای بیشترین میزان ملانین)
  البته رنگدانه های دیگری نیز وجود دارند که مسئول ایجاد رنگ زرد یا سرخ در پوست هستند و جالب اینکه در خوص رنگ پوست گندمی، میزان این رنگدانه ها، همچنان اندازه ای متوسط دارد. یک نکته جالب دیگر اینکه، بیشتر ما ایرانی ها دارای رنگ پوست گندمی هستیم. یعنی نه آنقدر سفید و روشن و نه آنقدر تیره و سبزه هستیم. پس اینکه یک وضعیت بینابینی داریم، نکته مثبتی است زیرا این رنگ پوست:
  • مراقبت چندان زیادی نمی خواهد (البته نباید بدون مراقبت هم بماند).
  • با بیشتر رنگ های مربوط به آرایش و لباس و همچنین انواع رنگ و لایت مناسب پوست گندمی، هماهنگ است.

انواع رنگ و لایت مناسب پوست گندمی

انواع رنگ و لایت مناسب پوست گندمی

خب حالا بیایید ببینیم که از بین انواع رنگ مو و هایلایت مو، کدام یک تناسب بیشتری با رنگ پوست گندمی دارد و مکمل آن محسوب می شود. از رنگ ها و سایه های روشن شروع می کنیم:

بیشتر بدانید : کاشت مژه

بیشتر بدانید : اصلاح ابرو

بلوند طلایی

طلایی یک مکمل جذاب برای رنگ پوست گندمی است زیرا این پوست به طور طبیعی دارای یک درخشش طلایی گونه نیز هست. بنابراین بلوند طلایی به عنوان رنگ و لایت مناسب پوست گندمی خیلی عالی است. فقط یک توصیه ای که می توانیم داشته باشیم این است که از هایلایت های طلایی استفاده کنید و کمتر سراغ رنگ موی یکدست طلایی بروید.

انواع قهوه ای روشن

هر یک از رنگ های خانواده قهوه ای با سایه های روشن می تواند مناسب پوست گندمی باشد. رنگ موی قهوه ای شکلاتی – کاراملی – عسلی – تافی و…، همگی برای زیباتر شدن پوست گندمی عالی اند و اگر به صورت سایه های تیره و روشن در موها استفاده شوند، بهتر هم می شود. رنگ و لایت مناسب پوست گندمی، بهتر است از میان رنگ ها و سایه های طبیعی رنگ مو انتخاب شود.

مسی

درست است که در تیتر بالا فقط یک کلمه “مسی” نوشته شده است، اما در واقعیت شما می توانید انواع رنگ و لایت مناسب پوست گندمی را با آن رقم بزنید. رنگ مسی، یکی از جذابترین رنگ هاست زیرا قابلیت ترکیب بسیار جالبی با رنگ ها قهوه ای، قرمز و طلایی را دارد. پس هرگز برایتان کسل کننده نمی شود و زیبایی و درخشندگی پوست گندمی شما را افزایش می دهد.
پس می توانید از:
• رنگ موی مسی
• رنگ موی قهوه ای – مسی
• رنگ موی قرمز – مسی
• رنگ موی طلایی – مسی
• و همچنین انواع هایلایت زیبا با ترکیب مسی برای جذابیت بیشتر چهره تان کمک بگیرید.

قهوه ای تیره

اگر به دنبال یک رنگ موی طبیعی و بدون ریسک هستید تا مطمئن باشید که کاملا به عنوان رنگ و لایت مناسب پوست گندمی می توانید از آن استفاده کنید، قطعا رنگ قهوه ای بهترین انتخاب است. این رنگ مو فقط زیبایی و درخشش رنگ پوستتان را بولد می کند و باعث می شود چشمانتان به خوبی بدرخشند.

رنگ موی مشکی

باز هم یک انتخاب طبیعی و جذاب دیگر. البته که رنگ موی مشکی، همیشه زیباست و خیلی ها نیازی ندارند به آن به عنوان یک انتخاب برای رنگ کردن موها فکر کنند، اما افرادی که دارای پوست گندمی هستند، احتمالا رنگ موی خرمایی و یا قهوه ای تیره دارند که بد نیست این رنگ زیبا را هم امتحان کنند.

رنگ ها و هایلایت های فانتزی

مسلما در میان تمام پیشنهادها برای رنگ و لایت مناسب پوست گندمی، باید انواع رنگ ها و هایلایت های فانتزی را هم بگنجانیم. فانتزی ها همیشه طرفدار دارند زیرا به معنای واقعی جذاب اند و قدرت فوق العاده ای دارند برای اینکه نشان دهند انتخاب های شما چقدر جسورانه هستند.


بلوند توت فرنگی

رزگلدی و بلوند رزگلدی

این دو نوع رنگ، از بهترین انتخاب های فانتزی برای رنگ و لایت مناسب پوست گندمی هستند. رزگلدی، ترکیبی از طلایی و صورتی است که قطعا با زمینه گرم و طلایی رنگ و گندمگون رنگ پوست شما هماهنگی دارد. هر چقدر که تناژ رنگ پوستتان گرم تر است، بهتر است درصد طلایی بودن آن نیز بیشتر باشد.
صورتی توت فرنگی هم ترکیبی از رنگ طلایی، بلوند، صورتی و قرمز است که خب همان طور که مشخص است، ته مایه رنگ گرم و طلایی دارد و قطعا به شما می آید.

بیشتر بدانید : منظور از هایلایت مو چیست؟

بیشتر بدانید : منظور از رنگ و لایت مو چیست؟

هایلایت رنگ مو برای پوست گندمی :

برای هایلایت رنگ مو برای پوست گندمی، ابتدا باید رنگ مناسبی انتخاب شود، مثل رنگ‌های طلایی، برنزه و عسلی. سپس تکنیک هایلایت برای بخش‌های بالایی یا پایینی موها استفاده شود و تعداد هایلایت ها در حدی باشد که ظاهر طبیعی و نرمی را حفظ کند. ترکیب هایلایت با رنگ مو بسیار مهم است و باید با رنگ پوست شما هماهنگ باشد. علاوه بر این، مراقبت دقیق از موها پس از هایلایت، حفظ سلامت موها و مشاوره با آرایشگر ماهر نیز از اهمیت بالایی برخوردارند.

20 مدل رنگ و لایت مناسب پوست گندمی

بیشتر بدانید : خدمات طراحی ناخن

بیشتر بدانید : خدمات منیکور و پدیکور

برای دریافت مشاوره با کارشناسان سالن زیبایی هیدا بیوتی با ما در تماس باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *