اصلاح ابرو در سالن زیبایی هیدا بیوتی

از گذشته تا به امروز اصلاح در انواع مختلفی در بین خانم‌ها رواج داشته، ابرو قسمتی از صورت می‌باشد که بعد از اصلاح تفاوت چشمگیری را برای فرد حاصل می‌کند.

از طرفی در صورت بروز یک اشتباه در اصلاح ابرو یا انتخاب یک مدلی که متناسب با صورت شما نباشد، زیبایی چهره شما را تا حد مشخصی کاهش می‌دهد. در نتیجه با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا نکات مهم به جهت اصلاح را برای شما شرح دهیم.

ابزارهای مختلف به جهت اصلاح ابرو :

در هنگام اصلاح علاوه بر توجه به صورت فرد، باید وسایل کار مشخصی را نیز آماده داشته‌باشید. ابزارهای مختلفی به جهت اصلاح وجود دارند، برای یادگیری اصلاح نیاز است تا از قبل ابزارهای آن را آماده کرده‌باشید.

این ابزارآلات در هر فروشگاهی قابل رویت است و شما بنابر نیاز خود قادر به خرید هر یک از آن‌ها خواهید بود. از طرفی برای سهولت تازه کارها نیز وسایل متعدد بسیاری به چشم می‌خورند. این ابزارهای مختلف به شرح زیر می‌باشند.


• موچین: موچین‌ها در شکل‌ها و در ابعاد متفاوتی در بازار وجود دارند. با این حال موچین انبری بهترین انتخاب برای اصلاح می‌باشد.


• شانه ابرو: برای مرتب کردن ابروهای اصلاح شده نیاز به شانه ابرو می‌باشد. دیگر قابلیت این وسیله نیز خط انداختن درست مرزهای ابرو است.


• دستکش نخی: بسیاری از بانوانی که اقدام به اصلاح می‌کنند، ممکن است دچار جوش‌های بسیاری شوند. علت وجود جوش برای هر شخصی متفاوت است ولی در بسیاری از مواقع رعایت نکات بهداشتی می‌تواند از این عارضه جلوگیری کند. در اولین قدم نیاز به استفاده از دستکش‌های نخی می‌باشد.


• قیچی ابرو: یکی از مهم‌ترین ابزارآلات به جهت اصلاح ابرو، قیچی مخصوص می‌باشد. چرا که برای کوتاه کردن ابرو نیازمند قیچی است که لبه‌ای نازک داشته‌باشد.


• وکس: کسانی که به نخ حساسیت دارند، می‌توانند از وکس استفاده کنند. این ابزار به دلیل چسبندگی بالا قدرت خوبی برای حذف موهای اضافی دارد.

بیشتر بدانید : انواع بافت مو

آموزش اصلاح ابرو متناسب با فرم صورت :

آموزش اصلاح ابرو متناسب با فرم صورت

حال که وسایل مخصوص به جهت اصلاح ابرو را مهیا کرده‌اید، بهتر است تا با بخش‌های مختلف ابرو آشنا شوید. ابرو در حالت کلی به سه قسمت سر ابرو (تاج)، زاویه ابرو (قوس ابرو) و دنباله ابرو (دم ابرو) تقسیم می‌شود. مورد بعدی توجه به فرم صورت و چشم‌ها در هنگام اصلاح است، در صورتی که این مورد رعایت نشود، زیبایی فرد نه تنها افزوده نمی‌شود بلکه امکان کاسته شدن آن نیز وجود دارد. به همین دلیل آموزش اصلاح ابرو متناسب با فرم صورت به شرح زیر می‌باشد.

  1. صورت گرد: کسانی که طول و عرض چهره‌شان برابر باشد، صورتی گرد دارند. هدف اصلی کسانی که از صورت گرد بهره می‌برند، این است که تا حد امکان صورت خود را لاغرتر نشان دهند. به همین دلیل در هنگام اصلاح توصیه می‌شود تا قوس ابروهای خود را به سمت بالا ببرند.
  2. صورت بیضی: افراد دارای صورت بیضی استخوان بندی گونه مشخص و پیشانی کشیده‌ای دارند. توصیه می‌شود تا کسانی که از صورت بیضی بهره می‌برند، در اصلاح ابرو خود نهایت سادگی را به خرج دهند.
  3. صورت مربع: داشتن خط فک مشخص استخوانی و تقریبا هم پهنا با پیشانی مهم‌ترین ویژگی در افراد با صورت مربع است. برای اصلاح ابرو در اینگونه صورت‌ها، ابتدا ابروها را به شکل خمیده بردارید و به مرور به آن زاویه بیشتری بدهید. زاویه دادن باید تا زمانی رخ دهد که شکل ابروها با خط فک متناسب باشد.
  4. صورت لوزی: از ویژگی‌های صورت لوزی می‌توان به پهنای زیاد خط اتصال گونه‌ها و چانه نوک تیز اشاره کرد. در اینگونه چهره‌ها، باید نحوه برداشتن ابرو طوری باشد که پهنا و گستردگی شقیقه‌ها کم‌تر به نظر برسد.
  5. صورت کشیده: صورت کشیده به این شکل است که از پیشانی تا چانه صورت کشیدگی دارد. ابروهای صاف بهترین گزینه برای این دسته از صورت‌ها می‌باشد.
  6. صورت قلبی: از نشانه‌های صورت‌های قلبی می‌توان به پهنای پیشانی کوتاه‌تر از خط فک و چانه باریک اشاره کرد. بهترین روش اصلاح ابرو برای فرم قلبی، برداشتن ابروها به شکلی خمیده با زاویه‌ای ملایم توصیه می‌شود.

مراحل اصلاح ابرو در خانه :

سالن‌های زیبایی بسیاری اقدام به اصلاح ابرو می‌کنند، با این حال برخی از افراد دوست دارند تا تجربه اصلاح ابرو را در خانه کسب کنند. در اولین مرحله باید نقطه آغاز ابرو را پیدا کنید، به همین جهت باید موچین را طوری در دست بگیرید که به صورت عمودی روی صورت قرار داشته‌باشد و نوک آن به سمت پایین باشد.

محل شروع ابرو دقیقا جایی است که دم موچین قرار دارد. این محل باید دو سانتی متر بالاتر از گوشه‌ی چشم باشد. بعد از آن نوبت به نقطه انتهایی ابرو می‌رسد، موچین را طوری روی گونه بگذارید که دم آن به گوشه بیرونی چشم و نوک آن تا پایین بینی قرار گیرد. این نقطه را علامت گذاری کنید و موهای بیرون آن را تمیز کنید.


خطی با مداد ابرو از پرترین قسمت ابرو مطابق با شکل ابرو بکشید، این خط باید بالای موهای اضافی زیر ابرو باشد. پس از کشیدن این خط موهای زیر این خط را نیز بردارید.

در مرحله آخر باید به قوس ابرو شکل دهید، به این طریق که قوس ابرو باید از لبه‌ی بیرونی عنبیه و درست بر روی استخوان ادامه یابد. همچنین برای تشخیص زاویه ابرو می‌توانید خط کش را طوری از پره بینی قرار دهید که یک خط فرضی از وسط مردمک چشم رد شود، حالا باید موهای اضافی این قسمت از ابرو را بردارید.

بیشتر بدانید : منظور از هایلایت مو چیست؟

بیشتر بدانید : خدمات طراحی ناخن

بیشتر بدانید : منظور از رنگ و لایت مو چیست؟

اشتباهات رایج در اصلاح ابرو :

اشتباهات رایج در اصلاح ابرو

ابروها بی‌شک یکی از اجزای اصلی صورت می‌باشد که در حالت چهره فرد تاثیر بسیاری دارد. شکل ابرو می‌تواند به ظاهر شما جلوه دهد یا نتیجه عکس داشته‌باشد.

به همین دلیل آگاهی از نکات مهم در هنگام اصلاح ابرو کمک شایانی به شما در داشتن ابروهای بی‌نقص می‌کند. در نتیجه توصیه می‌شود تا این نکات را حتما به یاد داشته‌باشید تا اشتباهاتی در اصلاح برای شما رخ دهد. این اشتباهات رایج عبارتند از:


• استفاده از موچین قدیمی
• کندن مقدار زیادی مو از کناره‌های ابروها
• ایجاد قوس زیاد در ابرو
• استفاده بیش از حد از مداد ابرو

کلام پایانی :

اولین بخش از اعضای بدن که در ذهن همه‌ی افراد نقش می‌بندد، صورت است. این بخش از بدن از اجزای گوناگونی همچون ابرو، چشم و غیره تشکیل شده که هر کدام تاثیر مستقیمی در زیبایی صورت دارند.

اصلاح ابرو از روش‌هایی است که می‌توان از آن برای زیبایی این قسمت از صورت استفاده کرد. در این مقاله نیز سعی بر این داشته‌ایم تا نکات مهم به هنگام اصلاح را برای شما عزیزان متذکر شویم.

به طور کلی، سالن زیبایی “هیدا” با تمرکز بر تخصص، کیفیت و رضایت مشتریان خود، یک مقصد اصلی برای اصلاح ابرو و ارائه خدمات زیبایی در تهران محسوب می‌شود. اگر به دنبال تجربه‌ای متفاوت و خاص در مراقبت از ناخن‌های خود هستید، “هیدا” یکی از گزینه‌های ایده‌آل برای شماست.

کارشناسان هیدا بیوتی آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان هستند که از طریق راه‌های ارتباطی زیر می‌توانید با مجموعه در تماس باشید:
• تلفن ثابت: 88695161-021
• تلفن همراه: 09194064665 / 09123629060
• آدرس: سعادت آباد، صراف‌های جنوبی، خیابان 23 (نفیس شرقی)، پلاک 6، طبقه سوم

سالن هیدا بیوتی با بیش از 20 سال سابقه، با افتخار در خدمت تمام همشهریان عزیز و مراجعین محترم می باشد. برای مشاوره رایگان با کارشناسان هیدا بیوتی در تماس باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *